img

Novinky zo sveta Facebooku

Mark Zuckerberg ani trochu nezaháľa. Čo je nové v jednej z najväčších sociálnych sieti na svete?

#1 Mapy v reklamách

Online marketéri majú ďalší dôvod na radosť. Facebook sa rozhodol posilniť user experience doplnkom, na ktorého nevyužitý potenciál sa už dívali pridlho. Pre zvýšenie lokálneho povedomia budeme môcť do reklám pridávať mapy, ktoré budú aktívne prepájané s mobilnými aplikáciami užívateľov. Nielen, že sa tým zvýši šanca reálneho navštívenia propagovanej prevádzky, nanajvýš bude inzerentov informovať o tom, koľko návštev priviedol do obchodu práve tento druh reklamy.

location-text

#2 Facebook povoľuje zdieľanie 360° fotografie

Táto správa poteší najmä bežných užívateľov a oddaných fotografov. 360° fotografie si bude môcť vytvoriť každý, kto si pomocou mobilného telefónu dokáže zhotoviť panoramatickú snímku alebo využíva aplikáciu určenú na zhotovovanie 360° záberov. Sociálna sieť automaticky  prekonvertuje výstup do požadovaného formátu, ktorý je prijateľný pre zdieľanie. Podobne ako pri 360°videách, aj tu sa očakáva zásah social media marketérov, ktorý s radosťou využijú jej jedinečnosť.

#3 Nová tvár desktop verzie

Viditeľnou zmenou si prejde desktop verzia. Podľa predčasných návrhov by sme sa mali pripraviť na niekoľko menších úprav. Úvodnú fotografiu, ktorú pôvodne prekrývala profilová fotka štvorcového formátu a buttony, uvidíme v plnej kráse. Ako nám prezrádza ukážka, tieto prvky dostanú vlastnú plochu, ktorá bude predstavovať akýsi oddeľovač. Informačná časť sa presťahuje na pravú stranu, čím z poľa vytlačí známu reklamu v pravom stĺpci a naľavo sa objaví navigačné menu.

Zdroj: Matt Navarra Twitter

zsm_y_fb_ads_1_jpg

Potrebujem pomôcť s Facebook marketingom

cenová ponuka

Máte záujem o naše služby? Pošlite nám správu a ozveme sa

Ak potrebujete v prvom kole presnejšiu cenovú ponuku, pošlite nám, prosím, obšírnejšie zadanie

Pošlite nám správu

Ozveme sa do 24 hodín

Máte podrobné zadanie?

Pošlite nám ho emailom